ייעוץ אישי

בסוד המילים בסוד החיים - לצאת מבלבול ללבלוב

במפגש אחד על אחד,

לפי שיטת "בסוד המילים – בסוד החיים"  

(לאור תורת הקבלה והחסידות)

נגלה יחד את הנקודות הכואבות היוצרות כעס ובלבול.

נבין את המקור והשורש לקושי

ומשם נטפס אל המקום המואר בנפש – אל השלווה וההרמוניה.

 

הצעד ראשון

להבין שבתוך כל קושי יש שי שממתין לך

והטעויות הן שלבי סולם ההצלחה שלך!

כשעסוקים כל הזמן בהישרדות – כמו התמודדות עם כעסים ודאגות – איננו יכולים להתפתח ולצמוח, כי הכעסים הם מעמסה גדולה על הנפש. רק ברגע שנשחרר את הכעסים על ידי התבוננות והבנה, נוכל לפנות מקום לאור ושקט פנימי.

מספר מפגשים יחוללו את השינוי המשמעותי הזה.

האהבה, השמחה האור והשפע – הם משאת הנפש שלנו. בנפתולי החיים אנו מגששים לעיתים בשבילי יער סבוכים ומחפשים דרך לצאת לחרות אמיתית. החרות נמצאת בתוך הנפש. – שם עלינו לערוך את השינוי המיוחל.

שינוי פנימי הוא תוצר של  עצירה… של מחשבה, של התבוננות עמוקה יותר על כל מה שמתרחש בחיינו. מי שיוצא לטיול, מכין מפות, בוחר נתיבים ומסלולים. מתכונן היטב לקראת הנסיעה. ומה עם מסע החיים? האם אנו מתבוננים במפה הפנימית של נפשנו?

הקבלה והחסידות משרטטים מפה מדויקת של הנשמה – הנשמה האלוקית. כל יהודי קבל נשמה אלוקית, שהיא חלק מהבורא ממש – כפי שמסביר בעל התניא בתחילת ספר "התניא". אם נכיר את כוחותיה של הנשמה, נוכל להגיע למחוזות שאפילו איננו חולמים עליהם.

רבי נחמן אומר שכל אדם, ללא יוצא מן הכלל, מסוגל להתחיל מיד בשינוי חייו. בהתאם למידת המאמץ שהוא משקיע, הוא מסוגל לטפס מעלה מעלה בסולם הרוחניות והפנימיות ולקבל הארה הולכת וגוברת.

26 שנות לימוד ועיסוק בתחום הקבלה והחסידות חברו אותי אל מקומות עמוקים בנפש. למדתי להשקיע את כוחות הנפש במקומות הנכונים. זהו תהליך רב גוונים שמניב פירות יפים.

השינוי יכול לבוא עם הרצון לשנות את הגישה לחיים, תוך נכונות להשקיע מאמצים.

במשך שנתיים למדתי קורס בשם "אור השכל" שהכשיר אותי לטפל ולייעץ דרך הקבלה והחסידות. הקורס ניתן ע"י הרב יצחק ערד וד"ר חיים רוזנטל.

לימודי הקבלה והחסידות שמלווים אותי בצורה אינטנסיבית זה 26 שנים וניסיוני האישי העשיר מסייעים לי לעזור לאנשים לראות מצבים באור בהיר יותר ולטפס מעלה מהמקום בו הם נמצאים – לצאת מאפלה לאורה ושמחה.