אודותיי

אסתר מונוביץ

שמי אסתר מונוביץ  (M.A) יוצרת, מרצה ומנחה סדנאות

למעלה משלושים שנה. סופרת ומפיקת סדרות קלפים.

מייסדת שיטת "בסוד המילים – בסוד החיים".

מורת דרך להתפתחות רוחנית יהודית

איך להביט נכון ולהרגיש ביטחון.

מובילה אנשים לחיי שלווה והרמוניה – דרך משעולי האמונה והשמחה.

אני כאן, כדי לחבר אותך אל עצמך ועוצמתך

– אל השלווה וההרמוניה בתוכך.

הרצאות וסדנאות לנשים, וייעוץ אישי.

 

ראיון בערוץ הידברות – אורחות תוכנית 6

 

השינוי הגדול בחיי

הלכתי בתלם של לימודים אקדמיים באוניברסיטת בר-אילן: תואר ראשון B.A (בכלכלה וספרות עברית) תואר שני (M.A בספרות) סיימתי את הקורסים לתואר שלישי אך כל הזמן חשתי שמשהו חסר לי. משהו מהותי. הרגשתי חור בלב.

יום אחד, בעלי הגיע הביתה ובשורה בפיו: יש כמה ימי עיון לאנשי התעשייה האווירית, בנושאי יהדות בקרית טבעון במסגרת מה שנקרא אז בשם: עמיעד. הבעתי את הסכמתי למרות שכלל לא התלהבתי מהרעיון. הגיע חג חנוכה ואנו יצאנו לדרך. אחר כך הבנתי שיצאתי לדרך החיים שלי.

שמענו הרצאות ממיטב הרבנים והמרצים בארץ, ישבתי והקשבתי לכל מילה בקשב רב. התפעלתי מאד ממה ששמעתי כי היה לי ידע קודם אך לא הייתה לי מודעות. הפער בין ידע למודעות עשוי להיות כמרחק שמים וארץ.
מכאן ואילך נפתחה הדרך לפני לקרבת ה' ואהבתו.

 

גדלתי בבית דתי, למדתי במסגרות דתיות, צברתי ידע אך לא מספיק מודעות. לא מספיק אמונה. לא מספיק התלהבות. העיקר היה חסר. העיקר – אהבת ה'. ההרגשה הברורה של נוכחות ה' בכל, שהוא אתי בכל עת ובכל מצב. לכך נתתי ביטוי בספר השירים את שאהבה נפשי ובשאר הספרים שכתבתי.

 

לפני 21 שנים היה לי חלום נפלא על הרבי מלובביץ' ממנו קבלתי הארה גדולה לכל חיי. למרות שמעולם לא ראיתיו, הוא הופיע אצלי בחלום בצורה הטבעית ביותר כאבא הדואג לבתו עם החיוך המפורסם שלו. אני חשה קשר נפשי עמוק אל איש האלוקים הזה. תחושה שהוא מלווה את מחשבותיי וצעדיי.

 

במשך שנים למדתי ועודני לומדת קבלה וחסידות אצל רבנים גדולים שחיים בפועל את כל מה שהם מלמדים ומהווים דוגמא ומופת אישיים מתוך ענווה ואהבת האדם.

מזה 26 שנים עוסקת בתורת הנפש דרך הקבלה והחסידות ומרצה בתחום זה. רוב זמני מוקדש לסדנאות והרצאות לנשים ברחבי הארץ, כתיבת ספרים והפקת סדרות קלפים. באמצעותם אני מעבירה מסרים רוחניים דרך סודות המילים המגלים את סודות החיים.

בספרי השתקפויות המושתת על תחומי חיים שונים, נתתי ביטוי להשתקפות הנפש מתוך החיים. דרך שירים שכתבתי בספרי את שאהבה נפשי, נתתי גם כן ביטוי לתובנות אקטואליות לזמננו.

 

מטרת האתר נועדה להעלות את המודעות הרוחנית שיש בה אור ושמחה בעצם גילוי הנעלם. לחשוף את הנפש לסודות החיים הפנימיים – בסוד המילים – בסוד החיים,  ולהעביר את המסר הגדול מכולם: הנה הנה מגיעה גאולת עם ישראל בקרוב ועלינו להתכונן לקראתה.

מקורות היניקה שלי משלימים זה את זה: חסידות חב"ד, חסידות ברסלב, הרב קוק (הראי"ה) הרמח"ל ועוד. כל מי שעוסק בפנימיות התורה בא בשערי נפשי. כולם חוברים יחדיו.

 

מקום מיוחד שמור בלבי לשמירת הלשון מצד אחד ולאמירת תהלים מצד שני. אלו שני צדי מטבע אחת. זה סוד החיים. כל קומת האדם תלויה בדיבור. מכאן הקשר הקרוב שלי לדוד המלך, והוא בא לידי ביטוי חזק בספרי הללוהו.

 

ספרים

הסודות הספונים בתוך המילים עוברים כחוט השני בכל הספרים. מתוכם, עולה ראיית עולם אופטימית הנשענת על אמונה מוחלטת בבורא שממנו הכל: האור והטוב, האהבה והשמחה… מודעות המובילה לזיהוי תקופתנו כעידן הגאולה הפרטית והכלל-עולמית.

 

הללוהו – אומרים תהלים ורואים ניסים. סיפורים אישיים מהחיים מגלים את כוחם המופלא של מזמורי תהלים.

השתקפויות – העולם ראי לנפש. בספר זה נחשפת ההקבלה בין העולם הפיסי לעולם הרוחני-נפשי.

בסוד המילים – בסוד החיים –  בספר זה מתגלה שהשפה העברית היא צופן אלוקי. מוצפנים בה אינספור סודות נסתרים.

בסוד  הבריאה והבריאות –  המלים בלשון העברית חושפות עצות מעשיות לבריאות איתנה: בריאות הנפש והגוף

את שאהבה נפשי –  שירים פשוטים לאבא. שירים המבטאים קשר אישי עמוק וקרוב עם הבורא.

 

 

מצגות

בין הנושאים:

  • בסוד הזוגיות ההרמונית
  • בסוד תיקון האכילה
  • בסוד המילים – בסוד תהילים.
  • השפה העברית – צופן אלוקי (בסוד המילים בסוד החיים)
  • סוד הדיבור – דיבורים ודברים
  • בסוד הבריאה והבריאות

המצגות מושקעות בידע ותמונות מרהיבות.

 

 

ברוכים הבאים בשערי בסוד המילים – בסוד החיים

אסתר מונוביץ